O nás

Pořídit si grifonka mi vrtalo hlavou již koncem roku 2010, V té době jsme měli čtyřletou dogu Ussurbey a já jsem potřebovala ještě něco menšího na mazlení. Bydlíme v domě s dcerou, která má černého a světlého mopsíka, ale ti se chtějí mazlit jenom s paničkou. Takže jsem se zamilovala do černého belgického grifonka a začala shánět fenku. Na jaře 2011 se mi povedlo sehnat celou černou a nemohla jsem se dočkat až jí budeme mít doma. V chovné stanici nás přivítala smečka grifonků, bylo to jako soutěž kdo koho víckrát pohladí nebo podrbe. Domů jsme dorazili až za tmy, takže seznámení s dogou probíhalo venku a bylo velmi hlasité, protože štěňátko ječelo ze všech sil, něco tak velkého čtyřnohého ještě nevidělo. Moje obavy o jejich soužití se nenaplnily, grifonci dogu milují, pečují o ní a ona jim to oplácí svou trpělivostí.

DSCN5105-150x150

Naše štěňátko Dášeňka Devilkins (přejmenovali jsme ji na Janis) úplně změnilo můj život a předčilo všechna očekávání. Musím říct, že se psy žiji celý život, ale mrzí mě, že jsem toto plemeno neznala dříve. Píše se o nich, že jsou inteligentní, nebojácní rošťáci, dobří hlídači, milují lidi a nemají problémy s jinými zvířaty. To všechno je pravda, a navíc, jak řekl jeden náš známý o své brabantičce, vlezou vám do hlavy a už nevylezou, což je přesný popis soužití s grifonky. Grifonek udělá, co vám na očích vidí, je to velmi citlivý a chytrý pejsek, miluje svého páníčka a také se od něj nehne. Dělá všechno co páníček, zbožňuje procházky, v dospělém věku zvládne i pořádné túry, ale nijak neprotestuje ani když páníček zalehne na gauč, zařadí se a hřeje mu záda.

DSC_0694_150x150

Říká se, že kdo si pořídí grifonka, nezůstane jen u jednoho. U mě je to pravda. V roce 2013 jsem si pořídila fenku bruselského grifonka ZIKI Černý Onyx. Víc už jich nechci, protože mám jednom dvě ruce a pejskům se chci věnovat spravedlivě. Tento malý pejsek s velkým srdcem vám dá tolik lásky kolik si snad ani nezasloužíme. Když jsme si prvního grifonka pořizovali, s vystavováním jsme vůbec nepočítali, ale stačilo navštívit jednu výstavu a hned jsem Janis přihlásila na první výstavu. Belgickému rozhodčímu se velice líbila. Předvedla se jako zkušený výstavní pes, což mě nadchlo a  výstavy se staly mojí zálibou.

Chovatelskou stanici Janis on the Melon jsme založili v roce 2014.

chscertificate